Mi mindenre alkalmazható az ózonkezelés?
- Fogtömés esetén: Ha mindenképpen el szeretnénk kerülni az érzéstelenítéssel, fúrással járó fájdalmat, az ózonkezelés jelenthet megoldást, segítségével a beavatkozás fájdalommentesen, gyorsan és biztonságosan végezhető el. A kezelendő fog zománcát csak „megbontani” szükséges, (amely nem tartalmaz idegeket, így teljesen fájdalommentes) hogy az ózon célba érhessen. Az ózon könnyedén áthatol a szuvas részeken, így elegendő egy mindössze 20 másodperces kezelés a szuvasodást okozó baktériumok 99,9%-nak elpusztításához. A szuvas részt nem szükséges eltávolítani, kifúrni, így a fog struktúrája kevésbé sérül. Ezt követi a fog tömése.
- Fognyaki érzékenység kezelésére: A fogak külső felszínén, az ínyszél területén különböző kopások keletkezhetnek, amiben baktériumok tapadnak meg. Az ózonkezelés segítségével ezek könnyedén elpusztíthatóak.
- Gyökérkezelés során: Célunk, hogy foggyökerekben található baktériumokat elpusztítsuk, és elősegítsük a gyulladás megszüntetését. A fertőzött gyökércsatornák ózongázzal történő fertőtlenítése a gyökérkezelés eredményességét fokozza.
- Barázdazárást megelőzően a barázdák sterilizálására: A fogak felszínén található barázdák elsősorban a nehezebb tisztíthatóság miatt erősen hajlamosak a szuvasodásra. Gyermekek esetében 6-9 éves kor között érdemes ezeket speciális töltőanyaggal feltölteni, ezzel elejét vehetjük a szuvasodásnak. A feltöltés előtt ózonkezelést javaslunk, amellyel fertőtleníthetjük és előkészíthetjük a kezelendő felületet.
- Fogfelszínek sterilizálására: Tömések, betétek és fogpótlások előtt a fogfelszín és kezelendő területek fertőtlenítésére. A száj nyálkahártyájának és az azt körülvevő területének fertőtlenítésére (herpesz, afta esetén): A fertőzött területek ózonkezelése elpusztítja a vírusokat és baktériumokat, rövidebb és kevésbé fájdalmas gyógyulást tesz lehetővé.
Fontos, hogy a fogászati kezelések nagy része csak abban az esetben végezhető el, ha egészséges a száj nyálkahártyája és külső területe is.
Kibillent egyensúly
A fejfájás, fogfájás, különféle rágási vagy nyelési zavarok, nyaki- és vállfájdalmak, hátfájdalmak, szédülés, fülzúgás, szempanaszok, a fülcsengés, vagy a reggeli fáradtság hátterében testünk egyensúlyi helyzetének problémái is állhatnak. Ezek az egyensúlyi kibillenések nyomot hagynak a fogainkon is, felszíni kopáshoz, fokozott érzékenységhez, meglazuláshoz, fogvesztéshez is vezethetnek.
Az egyensúly helyreállítása nemcsak a zavaró tünetek megszüntetése miatt fontos. Felelős fogászati munkát kiegyensúlyozott testben érdemes végezni. Hiszen ami a szájban történik, ugyanúgy visszahat a test többi részére, mint ahogy egy korábbi sérülés vagy a szülés hathatott az állkapocsízületre és fogainkra.
Fogászati Központunkban ezért szorosan együttműködünk kiropraktőr, logopédus és nyelésterápiában jártas kollégákkal.