Azokkal a nem beszélő gyermekekkel foglalkozunk, akik elmúltak 2 évesek és akiknek elsődleges nehézsége a nyelvi fejlődés területén tapasztalható, illetve azokkal a gyermekekkel, akiknek más nehézségeik mellett a nyelvi fejlődés is jelentős elmaradást mutat.
Mikor van egy kisgyermeknek beszédindító logopédiai terápiára szüksége?
Minden esetben, ha a szülőkben felmerül a gyanú, hogy gyermekük beszédfejlődése késik. Sokszor azt tapasztalják, hogy a beszédet ugyan jól érti a gyermek, de nem mond szavakat és szókezdeményeket sem és nem tudja magát kifejezni. Az is figyelemfelkeltő, ha a kisgyerek nem figyel kellőképpen a beszédre, esetleg nem reagál egy adott utasításra.
Mi számít nyelvi késésnek?
Ha a gyermek 2 évesen nem használ 50 szót, szókezdeményt, nem kezdi azokat összekapcsolni, akkor nyelvi késésről beszélünk. Mindenképpen fontos a korai állapotfelmérés, hogy tudjuk, mi állhat a nem beszélés, késői beszédindulás hátterében.
Miből áll egy beszédindító terápia?
A beszédindítás olyan logopédiai terápia, melynek nincs egy fix metodikája, ugyanis ahány gyermek, annyi féle megközelítésre, módszerre van szükség.
Első alakalommal minden esetben egy hosszabb találkozásra van szükség, amikor is a szakember felméri az egyedi tudást és fejlettségi szintet és az eredménynek megfelelően állítja össze gyermekre szabottan a terápiát.