Most született meg a gyermeked és a sok feladat miatt gyakran érzed magad stresszesnek, fáradtnak? A szakember által végzett talpmasszírozás megoldást jelenthet. Dr. Rácz Adél természetgyógyász-reflexológusunk elmondja, miért hatékony és hogyan működik a módszer.
Évezredes hagyományai vannak
A talpmasszírozás (vagy más néven reflexológia) a talpon meghatározott pontok masszírozásával történő alternatív gyógyászati kezelés. Évezredes hagyományokra nyúlik vissza, napjainkban ismét egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Lényege, hogy a talpon számos idegvégződés található, mely energiapályákon keresztül összekötetésben áll a szervekkel, szervrendszerekkel. A megfelelő talpi zónák stimulációja jótékony hatással van a testi-lelki egyensúlyra.
Csökkenti a szorongást, ellazít, pihentet
A szülés után, a szoptatási időszakban, az egyénre szabott, finom, óvatos talpmasszázs lelki és testi szinten is jótékonynak bizonyul. Lelki szinten képes csökkenteni a kismamákban felgyülemlett feszültségeket, szorongást-aggódást. Nyugtat, lazít, pihentet. Fizikai szinten, pedig a talp megfelelő zónájának ingerlésével indirekt módon az izmok feszességének csökkentésében, az emésztőrendszer és a tejelválasztás működésének harmonizálásában nyújt segítséget, sok egyéb pozitív hatás mellett. Számos korábban megjelent cikk számol be a császármetszéssel szülő anyukák és a talpmasszírozás közötti pozitív hatásról, úgy mint: a császármetszés utáni (ún. postoperativ) fájdalmak, a szülés körül kialakult stressz csökkentése, vagy a szoptatási időszakban kialakult esetleges alvászavar enyhítése.
Várandósoknál nem alkalmazható
A szoptatási időszakkal ellentétben a talpmasszírozás nem javasolt a várandóság 9 hónapjában. A masszírozás során keletkező vérkeringés stimulálás, nyirokkeringés serkentés, ezzel kapcsolatba hozható méregtelenítés közvetett módon nem kedvez a magzatnak, így erre az időszakra a talpmasszírozás teljes kihagyása javasolt.