Mi történik, ha rosszul választunk alsónadrágot? Urológus válaszol.

Mi történik, ha rosszul választunk alsónadrágot? Urológus válaszol.

A férfiak körében vajon hányan gondolnak egészségükre, mikor alsónadrágot választanak? A legtöbben talán a vonzó megjelenés alapján döntenek, mely kétségkívül fontos szempont, azonban tisztában kell lenni az alsónadrág-viselés egészségügyi hatásaival is. Dr. Nagy Marianna urológusunk segítségével elmondjuk nektek, hogyan előzhetőek meg a kellemetlen problémák a megfelelő alsónemű kiválasztásával és helyes használatával.
shutterstock_142213039.jpg

Miért nem szabad félvállról venni az alsónadrág kiválasztását?

A férfiegészség fontos és érzékeny területe a nemi szervek egészségének megőrzése. A különböző alsónadrágok ezt nagymértékben befolyásolják, ezért érdemes tisztában lenni azzal, mire lehet számítani a rossz alsónemű kiválasztása vagy helytelen használata során. Gyakran találkozhatunk azzal az állítással, hogy a túl szoros alsónemű a herék hőmérsékletének emelkedését okozza, ami a spermiumok számának csökkenését, majd meddőséget okozhat. Ez azonban tévhit, emiatt nem kell aggódni. A valódi problémát elsősorban a higiénia okozza abban az esetben, ha az alsóneműt valaki nem cseréli megfelelő időközönként, vagy egy-egy darabtól nem válik meg időben. A koszos alsónadrág viselése gombás megbetegedésekhez vezethet, ami olyan kellemetlen tünetekkel jár, mint a viszketés, fájdalom a makk területén vagy az égő érzés vizelés közben. A probléma azonban könnyen megelőzhető egy kis odafigyeléssel, az alsónadrágok tisztán tartásával és rendszeres cseréjével.

Boxer vagy fecske?

A legtöbbet a higiénia megtartásával tehetünk az egészségmegőrzés érdekében, de fontos beszélnünk az alsónadrág típusáról is. A fazon szempontjából a boxer és a fecske is jó választás lehet, de tudni kell, mikor, melyik kedvez jobban az egészségnek. A boxerek alapvetően lazábbak, nem tartják szorosan a nemi szerveket, így kényelmesek és jól szellőznek. A hétköznapokon ezért jó választás boxert hordani, különösen, ha pamutból készültek. Sporthoz viszont nem ajánlott a viselésük, hiszen nem adják meg a kellő tartást és a száruk kidörzsölheti a bőrt. Intenzív testmozgáshoz sokkal jobb választás a fecske, amely biztosabban tartja a nemi szerveket és nem dörzsöli a lábat. Ilyenkor az alsónadrág anyaga is sokat számít, érdemes speciálisan edzéshez készült, szintetikus anyagot választani, amely magába szívja a nedvességet. Pamutot edzéshez (és izzadáshoz) semmilyen esetben se válasszunk.
pexels-photo-1080792.jpeg

Jó ötlet alsónadrág nélkül járni?

Az alsónadrág kiválasztásánál opció lehet annak egyszerű elhagyása is, de jó, ha tudod, ennek is megvannak az előnyei és hátrányai is. Az alsónadrág nélküli lét kétségkívül szabadságérzést kelthet, kevésbé meleg és egyes esetben még kényelmesebb is lehet, de jobb, ha erre csak különleges alkalmakkor kerül sor. Ha valaki a hétköznapokon is szeretne megválni az alsóneműtől, mindenképpen tisztán kell tartania a nadrágjait és vigyáznia kell a kisebb-nagyobb balesetekkel is, amit például a zipzár okozhat. Összességében tehát nem javasoljuk a férfiaknak, hogy mondjanak nemet az alsónadrágokra, inkább kísérletezzenek, melyik típus a legkényelmesebb.

A legfontosabb tudnivalók

Összefoglalva az eddigieket, minden férfinak figyelnie kell arra, hogy egészsége érdekében megfelelően viselje alsóneműit. Koszos alsónadrágot véletlenül sem szabad újra felvenni, egy izzasztó edzés után pedig különösen tilos, hiszen könnyen okoznak gombás megbetegedéseket. A régi, kopott alsóneműknek sincs keresnivalójuk a szekrényben, még akkor sem, ha emlékek fűződnek hozzá, jobb elengedni őket. A nyári melegben kiemelten fontos figyelni a higiéniára, hiszen napközben is jobban izzadunk.

A nagy „boxer vagy fecske” kérdést érdemes elsősorban a kényelem szempontjából megközelíteni az esztétika előtt. Ha bármelyik kényelmetlen, egyszerűen le kell cserélni. Amit nem esik jól hordani, az nagy eséllyel az egészségnek sem tesz jót.  

Kérdése lenne időpontfoglalás előtt?

Ha bizonytalan, milyen orvoshoz, milyen vizsgálatra foglaljon időpontot, segítünk! Kérjen ingyenes visszahívást kollégánktól, aki panaszai alapján segít megtalálni a megfelelő szakorvost.

Mikor hívjuk vissza?