-
Kezdjétek el még ma, "holnap" még senki sem kezdte el.
-
Készítsetek időbeosztást - jelöljétek ki előre, a hét melyik napjain jártok úszni.
-
Mindig vidámabb az edzés, ha családotokkal, barátaitokkal mentek. Ráadásul egy úszótárs emlékeztet is, ha megfeledkeznétek róla, illetve motiválhatjátok egymást.
-
Vegyetek egy új úszódresszt, úszónadrágot, szemüveget, papucsot, bármit, amit aztán jó felavatni (elismerjük, hogy ez inkább egy nőknek szóló tipp).
-
Ne vacakoljatok túl sokat! Ha már a medencénél vagytok, gyorsan törölköző le és kezdjétek el az úszást.
-
Menjetek be egyből, ne ácsorogjatok a lépcsőn térdig a vízben, ha hideg a víz, az ötödik tempónál már nem lesz hideg.
-
Próbáljatok napközben úszni, este már mindenki fáradt. Időzítsétek az úszást kora reggelre, az ebédszünetre vagy hétvégére.
-
Tűzzetek ki célokat, amiket szeretnétek elérni, ez önmagában motiválni fog a jobb teljesítményre. Akár időt, akár távot, vagy gyorsaságot, mindegy, de kell a sikerélmény ahhoz, hogy kitartsunk.
-
Fogadjunk úszóedzőt, vagy csak néha konzultáljunk vele. Azt hinnénk elég, hogy gyermekkorunkban megtanultunk úszni, de ha ezt a sportot választjuk, még ha hobbiszinten is, jól jöhet egy kis szakszerű segítség.
-
Ha kisgyermekünk van, vigyük el, a másik szülő, vagy nagyszülő addig vigyáz rá és pancsol vele a tanuszodában. Fontos a gyermekeknek jó példát mutatni, és ehhez a rendszeres sport is tartozzon hozzá.
-
Úszás után egy jó szaunázás, egy könnyű, finom étkezés, és nem csak a testünket töltöttük fel energiával.
-
Végül: nem kell beállni csak egy sportágra, lényeg az, hogy heti 3x45 percet mindenki sportoljon az egészségéért, a jó közérzetéért. Váltogassuk a mozgásformákat, és akkor biztosan nem unjuk meg.